Rendhagyó arcképcsarnok, első szereplések – Színházi Világnap a Marosvásárhelyi Nemzeti Színházban
A művészetek szinte mindegyikének van világnapja, így a színháznak is, március 27-én. Szükség van erre a napra, azért is, mert figyelemfelkeltő lehet, és mert becsalogathat olyan embereket is a színházba, akik egyébként nem érdeklődnének iránta. A Színházi Világnapon rengeteg érdekességgel várta a közönséget a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház is.
Teljes, rendhagyó arcképcsarnok készült a Tompa Miklós Társulatról, mindegyik színészről egy-egy fotó, amely most a színház emeleti csarnokában látható. És nem csak ott, hanem a képekből album is született, amelyet bármikor meg lehet vásárolni, sőt, ha a néző beszerzi az megfelelő autogramokat, bérletet kaphat ajándékba. Az album szerkesztője és a kötet ötletgazdája Keresztes Attila művészeti igazgató, őt halljuk, majd a fotókat készítő Hodgyai Istvánnal beszélgetünk az egy évig tartó munkafolyamatról.
A Színházi Világnapot megelőzően, hosszan hirdette az intézmény, hogy archív fényképeket vár a közönségtől, a város lakóitól, amelyek a színházzal, az épülettel, az előtte lévő térrel kapcsolatosak. Azt szerették volna kideríteni, hogyan viszonyulnak az emberek a városnak ehhez a részéhez, az épülethez, a régi és jelenlegi társulathoz, sőt, kijelentették, bármilyen lesi fotó felett szemet hunynak, csak érkezzenek olyan képek, amelyek egy másfajta történelmét írhatnák a színházi életnek. Fotók, dokumentum-értékű felvételek érkeztek, ebből is kiállítás nyílt, amiről a tárlat egyik szervezője, Kölcze Kata, a marketing osztály vezetője mesél.
Szuszámi Zsuzsa összeállítása.