Cyber Cyrano netdráma a Cimboráknál
Edmund Rostand talán nem gondolta az 1800 évek végén, a Cyrano de Bergerac című darabjának bemutatóján hogy a romantikus, nagyorrú hősön túl fogalmat is alkotott. Bár lehet, hogy ezzel a fogalommal nem nagyon tudott volna akkor még mit kezdeni. Hiszen míg Cyrano verses levelekben bűvölte el barátja nevében szerelmi vallomásokkal a bájos Roxanne-t, a 21. században erre már nem lenne szükség: a közösségi oldalakon mindenki olyan képet fest magáról, amit a legelőnyösebbnek gondol, és nem kell ehhez mások segítsége.
Tasnádi István is ezt a nagyon is aktuális problémát lovagolta meg Cyber Cyrano című darabja megírásakor, még egy csavarral megspékelve az amúgy mindennapos történetet: mi van, ha az illető – tegyük fel egy fiatal lány – nemlétező alakok bőrébe bújik és onnan manipulálja az interneten keresztül embertársait?
A Sepsiszentgyörgyi Cimborák Bábszínházban február 29.én mutatták be a Cyber Cyranot, melyet Lázár-Nagy József rendezett. Vele beszélgettünk a darab kapcsán a virtuális világ veszélyeiről is a KULTÚRPRESSZÓ műsorban. Várkonyi Eszter összeállítása.