Az elmondhatatlan világossága, a tér tágassága. Rajk László életműve
Második generációs erdélyi leszármazott, a magyar rendszerváltás ikonikus alakja: Rajk László politikusként is, építészként is, díszlettervezőként is meghatározó szerepet töltött be a rendszerváltást megelőző, illetve a rendszerváltást követő évtizedekben.
A székelyudvarhelyi Reich Jószef cipészmester 11 gyermeke közül két fia futott be országos politikai karriert: Rajk Endre nyilasként, Rajk László illegális kommunistaként kezdte a pályáját. Ifjabb Rajk László már nem ismerhette meg az apját: három hónapos korában végezték ki az egykori magyar belügy- későbbi külügyminisztert. Évekig, amíg anyja börtönben volt, nem is saját neve alatt élt egy gyermekotthonban.
Az ötvenes-hatvanas-hetvenes években ezzel a családi- és politikai teherrel kamaszodott, ismerkedett a hivatalos- és az ellenkultúrával. De már akkor tudta-érezte, a kultúra valami egészen más tartalom- és minőség. Nem hierarchizálható, nem szembefordítható, legfőképpen nem kisajátítható. Sajátos forma- és térlátás született ebből a tapasztalatból. Sajátos építészeti munkamódszer.
A Magvető Kiadó Mink András életút interjújával elevenítette fel Rajk László örökségét, a Megáll az Idő, A londoni férfi, vagy a Saul fia című filmek díszlettervezőjének, a Lehel Csarnok építőjének hagyatékát. A kötetről György Péterrel beszélgettünk.