A paraván mögötti ember
Pittner Olivér alkotásaiból nyílt retrospektív tárlat Marosvásárhelyen, a Kultúrpalotában. A művész születésének 110. évfordulójára szervezett kiállítással a szakma adósságot is törleszt, visszahozza a köztudatba az élete utolsó éveiben Marosvásárhelyen élt művészt, és elhelyezi azon a művészettörténeti palettán, amelyen ott a helye minden kiváló művésznek.
A tárlat dr. Salat Csaba műgyűjtőnek köszönhetően jött létre, aki felkutatta a hazai és a magyarországi gyűjtőket, ahol jelentős Pittner-képek találhatók, és a múzeumoktól, galériáktól kölcsönzött alkotásokkal egyetemben most ezek a festmények is láthatók a kiállításon. A mindössze bőröndnyi hagyaték megszerzése is neki köszönhető a még élő rokonoktól.
A tárlat az életmű sajátosságait rendszerezve mutatja be, így, a termeken végighaladva fokozatosan érzékeljük azt a művészi, szakmai változatosságot, ami Pittner Olivért jellemezi. Gondosan szerkesztett képei, precíz vonalvezetése, átgondolt szerkesztési módja, színhasználata nem sokat árul el az emberről. Ezért is nevezte Szücs György művészettörténész a színfalak mögötti embernek Pittner Olivért.
A következő összeállításban megszólal a kiállítás kurátora, Szücs György, a Magyar Nemzeti Galéria tudományos főigazgató helyettese és a táskurátor, dr. Salat Csaba műgyűjtő.
Szerkesztő: Szuszámi Zsuzsa