A hiperszenzibilitás: kincs vagy szégyen?
A legutóbbi Trendetlenségben Oproiu Nicolette meghívottja Ander Andi terapeuta. Egy olyan téma kerül terítékre, mely bár feltéve sokunkat érint – legyen szó alfa, Z, Y generációról – mégis még mindig tabusítjuk azt; az érzelmekről szóló kommunikáció ,,nem fér bele” mindennapjainkba, valamilyen okból kifolyólag azt gondoljuk, hogy hatékonyságunk kárára válhat.
A tabudöntögetés, és a kíváncsi felfedezés szándékával igyekeztünk egy használható kézi-hangoskönyvet adni hallgatóink számára a hiperérzékenységről. Az angolból eredeztetett HSP (highly sensitive person) egy olyan fajta szenzibilitású egyén, aki egyrészt belső világát tekintve is sokkal intenzívebben él meg, csatornáz élményeket, érzelmeket, gondolatokat, másrészt pedig külső stresszorokra (fény, hang, más emberek hangulatai) is hatványozottan érzékeny. Ahogyan a közbeszédben is mondják, ez a fajta létezési mód 5-ből egy embert érint, a másik négy pedig nem érti, hogy mi annak az ötödiknek a ,,baja”.
Emberi kapcsolataink minőségét tekintve meghatározó, hogy ki milyen lélektani beállítottsággal, eredendő ,,csomaggal” jön erre a világra, és hogyan tanulja meg azt egészségesen kezelni, méltósággal viselni; mint egy ékszert, nem pedig egy szégyenfoltot.
Ha közelebb akarnak kerülni a különleges, egyedi világhoz, amit ilyen emberekként érzünk, annak előnyeihez és hátrányaihoz, szeretettel ajánljuk a beszélgetést: