Újabb védett területek gyámja lett a Milvus Csoport
Idén újabb öt Natura 2000-es terület gyámja lett Milvus Csoport Madártani és Természetvédelmi Egyesület, és ezek közül négy a Maros folyó mentén helyezkedik el.
A Maros folyó a vadállatok és emberi közösségek élőhelyét jelenti egyaránt, természeti erőforrásai munkahelyeket biztosítanak, valamint kellemes kikapcsolódási lehetőségeket is nyújtanak, viszont az utóbbi évtizedben a Maros sokat veszített természetességéből, mivel part menti erdők tűntek el, és annak közelében lévő nedves területek, valamint megszűnt a kapcsolata a holtágakkal és annak ellenére, hogy a szennyező források csökkentek, ezzel egyidejűleg a folyó élőlényeinek a száma is csökkent, tudtuk meg Nagy András Attila biológustól, ichtiológustól.
Céljuk, hogy természetvédelmi intézkedéseik által a Maros nyerje vissza ökológiai egyensúlyát, valamint jövőbeli elképzeléseik között szerepel az egész Maros mentén, helyenként természetes élőhelyeken átívelő bicikliút. Ez, Papp Tamás a Milvus Csoport elnöke szerint,turisztikailag is segítené a megyét, ugyanakkor a Maros be tudná tölteni az ökológiai folyosó szerepét.
A Milvus Csoport egy éve, hogy sérült vadon élő állatok megmentését szolgáló hálózatot létesített, amely folyamatos fejlődésben van. 550 hívás érkezett be az ország több részéről, ezek közül 150-et sikerült telefonos segítséggel megoldani, 50 segélykérés pedig házi állatok miatt érkezett. A Vadállatok Rehabilitációs Központjában, amelyet a Milvus Csoport a Vets4Wild Egyesülette közösen működtet, az utóbbi évben 217 vadállatot kezeltek, ebből 80-at sikerült újra szabadon engedni, 84-et pedig nem sikerült megmenteni, a többi állatot pedig szakosodott központokban rehabilitálnak. Ezzel kapcsolatban Komáromi Réka biológus nyilatkozott.
A helyszíni interjúkat Magyari Izabella készítette.