Tananyagcsökkentésre számíthat az elemi iskolások egy része
Óraszám- és tananyagcsökkentésre számíthatnak az 5-8 osztályos tanulók, a tanügyminisztérium ugyanis köteles öt órával csökkenteni a gimnáziumi oktatásban részt vevők óraszámát.
Az Egyetem Előtti Oktatás Szülői Szövetségeinek Országos Föderációja egyetért azzal a miniszteri döntéssel, amelynek értelmében kiveszik a tananyagból azokat a témákat, amelyek nem válnak a diákok hasznára. Hangsúlyozzák azonban, hogy az óraszám és tananyagcsökkentés alkalmazásakor figyelembe kell venni azt is, hogy egyetlen pedagógusnak se szűnjön meg az állása. A szülői szövetségek föderációjának elnöke, Iulian Cristache a Román Rádióban hangsúlyozta annak fontosságát, hogy a diákot tanulmányai során segítse a pedagógus, számon kérje a tanultakat. Kiemelte, hogy a hazai oktatási rendszer egyik alapproblémája, hogy túlzsúfolt a tananyag, ezért a kerettantervet kell módosítani.
Elismerte ugyanakkor azt is, hogy ahhoz, hogy a diák megfelelő tudásra tegyen szert az olyan tantárgyakból, mint matematika, történelem vagy kémia több órára van szükség, de nem fogadható el, hogy napi 7-8 órát az iskolapadban töltsenek a gyerekek. Nem arról van szó, hogy négy órát legyenek az iskolában a diákok, hanem arról, hogy olyan kerettanterv lépjen érvénybe, amely figyelembe veszi, hogy egy adott korosztályba tartozó gyereknek milyen igényei vannak – hangsúlyozta a szülői szövetségek föderációjának az elnöke.
Forrás: RRA