Széllel szemben standup-dacol Jordán Tamás Marosvásárhelyen!
A Köteles utcai Stúdió Színházban december 5-én, csütörtökön 19 órától lép fel Jordán Tamás, a magyar színház és filmjátszás kiemelkedő, kultikus művésze, a budapesti Nemzeti Színház volt vezérigazgatója, jelenleg a szombathelyi Weöres Sándor Színház alapító-igazgatója. A belépés ingyenes.
Jordán Tamás rendkívül szellemes stand up comedy-vel rukkolt elő, Széllel szembe címmel. Történeteket mesél, köztük természetesen sok színházit is, miközben a beszédfolyamba verseket sző. De úgy mondja a költeményeket, annyira természetes hangon, mintha csak folytatná a sztorizást. Vicc, adoma, groteszkbe hajló história és Karinthy, Kosztolányi, Radnóti, József Attila, Ady, Babits egybeolvad. A bő lére eresztett sztorizás jól megfér a tömör életigazságokkal, és a könnyed történetek mindig túlmutatnak önmagukon. A Stúdió Színházban csütörtök este látható önálló műsorában a népszerű színész a nálunk is egyre elterjedtebb stand up műfaj jellegzetességeit használja. A Széllel szembe – poénok és poémák megkapta a Vidor fesztivál különdíját „példaértékű műfaji újításáért”. Ő az, aki igyekszik estjeivel megőrizni az irodalmi értékeket, a minőséget, a költészetet, és egyszerre beszél színházról, életről, saját magáról – erős öniróniával.
„Sok bajom van a stand up műfajjal. Alig-alig van jó, a többsége komoly szenvedést okoz. Ezt még el is lehetne viselni. Az igazi katasztrófa az, hogy a közönség ezekért is odavan. Felébredt bennem egy dacos düh. Elhatároztam, hogy én is csinálok egy speciális stand up-ot, amelynek az a lényege, hogy a remek történeteim közé becsempészek verseket is. Hiszen a vers is közlés, sok esetben történet is, megpróbálom úgy belopni, hogy egy-egy vers jelenléte magától értetődő legyen.” – mondja Jordán Tamás.
Az előadás hossza: 1 óra 50 perc 1 szünettel. A belépés ingyenes, helyet a Stúdió Színház jegyirodájában foglalhatnak.
Jordán Tamás legutóbb a Bolyai Farkas Líceum vendége volt a Nagy Versmondással Sebő Ferenc és Fűzfa Balázs társaságában. Itt kérdezte a Kultúrpresszó szerkesztője, Kiss Dénes: