• USD4.4783 RON
  • GBP5.9502 RON
  • HUF1.2608 RON

Száz méteres gyorsúszásban is aranyérmes lett David Popovici

Száz méteres gyorsúszásban is aranyérmes lett David Popovici az Otopeni-ben zajló ifjúsági úszó Európa-bajnokságon. A Dinamo klasszisa negyedik aranyérmét szerezte meg a kontinenstornán.

David Popovici 47.69 másodperces idővel nyerte meg a vasárnapi finálét. Az Adrian Rădulescu irányításával készülő úszófenomén öt érmet nyert a bukaresti junior Eb-n, ebből négy arany: 50, 100 és 200 méteres gyorsúszásban és a 4×100 méteres férfi gyorsváltóval is az élen végzett, a 4×100 méteres vegyes gyorsváltóval pedig ezüstöt nyert. Ugyancsak tegnap Vlad Stancu ezüstérmes lett 400 méteres gyorsúszásban. A Steaua 16 éves úszója negyedik dobogós helyezését szerezte meg a tornán, miután 1500 méteres gyorsúszásban és a 4×100 méteres férfi gyorsváltóval aranyat, 800 méteres gyorsúszásban pedig ezüstöt nyert. A román delegáció összesen kilenc érmet szerzett a junior Eb-n, öt aranyat és négy ezüstöt. Az ifjúsági úszó Európa-bajnokság július 5-e és 10-e között zajlott az otopeni-i olimpiai úszóközpontban. A versenyen 42 ország 494 sportolója vett részt. Romániát 14 férfi és 12 női úszó képviselte.

Forrás: Agerpres