• GBP5.9669 RON
  • HUF1.2412 RON

Puchianu résztvehet a sílövők üldözőversenyén

Román résztvevője is lesz a férfi sílövők üldözőversenyének a phjongcshangi téli olimpián.

A férfiak 10 kilométeres sprintversenyén a sztárok, mint a francia Martin Fourcade vagy a norvég Johannes Bö buktak és a rossz lövészet miatt esélyük sem volt az éremre, előbbi 8. helyen ért célba, utóbbi a 31. lett. A sílövők legnagyobb ellenfele a szél és a hideg volt. A győzelem, így szó szerint a német Arnd Peiffer ölébe esett, aki hibátlan lövészetet mutatott be és olimpiai bajnok lett. Második helyen a szintén hibátlanul lövő cseh Michal Krcmár végzett, akinek eddigi legjobb eredménye egy junior világbajnoki ezüstérem volt! A bronzérem Olaszországba került, hisz Dominik Windisch 1 lőhibával ugyan, de elcsípte a dobogót. A versenyen rajthoz állt négy román sílövő is, akik közül ketten is jól lőttek, Cornel Puchianu egy lőhibával 60. lett, így ő elcsípte az utolsó továbbjutó helyet az üldözőversenyre. A román sportoló azt is elmondta, hogy egy ideje meghűléssel küzd, ami ezúttal is hátráltatta a versenyzésben. Remus Faur is egyszer hibázott, 68. lett, míg Gheorghe Pop öt lőhibával a 86., Marius Ungureanu pedig négy hibával a 87. lett.

Cornel Puchianu a verseny után nyilatkozott a Marosvásárhelyi Rádió tudósítóinak Kádár Zoltánnak és Szép Zoltánnak:

A pjongcshangi Téli Olimpiai Játékok tudósításainak, valamint a Marosvásárhelyi Rádió sportműsorainak és sporthíradóinak fő támogatója a Tusnád Ásványvíz – “vulkáni tisztaság!”.