Pedagógus Konferenciát szerveztek Marosvásárhelyen
Május 11-én szervezte meg Marosvásárhelyen a Pedagógus Konferenciáját a Mathias Corvinus Collegium.
A Magyarországon már régebb óta működő eseményt Erdélyben Bodnár Petra koordinálja és nagy sikernek örvend. Ezt bizonyítja a teltházas előadások sora is. A mostani alkalommal a pedagógusok előadásokat hallgathattak meg a tehetséggondozásról, a kommunikációról, a saját társadalmi szerepükről és egy interaktív élménypedagógiai workshopon is részt vehettek.
Egészen biztosan nem ez volt az utolsó ilyen rendezvényünk, a közeljövőben pedig a szülőknek is készülünk előadásokkal, ígérte meg Nagy Blanka-Beáta, a Mathias Corvinus Collegium marosvásárhelyi régióvezetője.
A jövőben, a digitalizáció hatására, minden bizonnyal át fog alakulni az oktatás, másféle fejlesztésre lesz szüksége a diákoknak és előtérbe fognak kerülni a kiscsoportos foglalkozások, véli Constantinovits Milán, az MCC szakmai főigazgató-helyettese, aki a Pedagógus Konferencián a kommunikációról és a sok szempontból elévült, mindössze az érettségire koncentráló, tananyagról tartott előadást.
A közoktatás válsága miatt is szükség van az alternatív oktatási módozatokra, amelyek kiegészítik a hagyományos iskolát, erre pedig többek között ott van az MCC által hirdetett Fiatal tehetség Program, azaz a FIT, amelynek a felépítést szintén részletezte a főigazgató-helyettes. Constantinovits Milánt hallhatják.
Az oktatásban egyre inkább hangsúly kellene kerüljön az élményekre, a kalandokra, hiszen ez a kulcsa annak, hogy felkeltsük a fiatalok érdeklődését. Arra kell összpontosítania a pedagógusoknak, hogy olyan formában adják át a tananyagot, hogy az felkeltse a diákok érdeklődését, hogy a következő nap várják a pillanatot, amikor beléphetnek a tanterembe, mert csak így lehet az iskola a világ kapuja, fogalmazott Bányai Sándor, a Pécsi Tudományegyetem docense, élmény- és kalandpedagógiai tréner, a Kalandok és Álmok szakmai műhely vezető trénere.
Riporter: Nagy-Bodó Szilárd