Pedagógus kihívás és szakkollégium megnyitó
Pedagógus kihívás néven szervezett tanítási versenyt a Babeș-Bolyai Tudományegyetem marosvásárhelyi tagozata, ahol tíz egyetemi hallgató – három kolozsvári és hét marosvásárhelyi – örvendeztette a gyermekeket különböző tevékenységekkel. A kihívás során az egyetemisták nagycsoportos óvodásoknak vagy előkészítő osztályos diákoknak tartottak integrált tevékenységét 35-45 percben, amely során a zene és az anyanyelv műveltségi területeket szőtték össze a gyermekek világának megfelelő népi játékokkal, mondókákkal, dalokkal és népmesékkel.
A Pedagógus kihívás mellett egy konferenciára is sor került, ahol különböző tematikákat dolgoztak fel, egymástól tanulhattak a diákok és a pedagógusok. Ez az eseménysorozat egyben a marosvásárhelyi kirendeltség szakkollégiumának megnyitója is, az előadássorozat első részére december 13-án került sor, a második rész december 20-án lesz, mondta dr. Márton Csilla, a BBTE adjunktusa.
A konferenciáknak szerves része a tapasztalatcsere, hiszen lehetőséget teremtenek arra, hogy a pedagógusok ne kényelmesedjenek el a napi rutinban, hanem meghallgassák a kollegáik kutatásait, érdeklődési területeit és új dolgokat sajátítsanak el, amit aztán be tudnak építeni a gyakorlati munkájukba, emelte ki dr. Szilveszter László Szilárd, a BBTE marosvásárhelyi kirendeltségének igazgatója.
A szakkollégium keretében a diákoknak nagyobb beleszólása lesz abba, hogy milyen előadásokat és milyen előadókat hallgatnának meg szívesen, ezzel is fejlesztve önmagukat. Egy digitális világban élünk, amikor a pedagógus kell értsen a különböző eszközökhöz, azonban ezek mellett fontos, hogy tovább adja a hagyományokat, népi szokásokat, ebben a tekintetben kell megtalálni az egyensúlyt, vélekedett Bogyó Boróka, a Babeș-Bolyai Tudományegyetem marosvásárhelyi kirendeltségének diákszövetségi elnöke.
A Pedagógus kihívás során megvolt a stresszfaktor az egyetemi hallgatókban, hiszen nem egyszerű feladat fenntartani a kisgyermekek figyelmet. Tagadhatatlan, hogy változnak és eltérnek az igények, de ha önazonosak vagyunk és megpróbáljuk a lehető legérdekesebb formában tálalni az információt, akkor az megragadja a gyermekek figyelmét, hangsúlyozta Barabás Orsolya, a BBTE Óvodai és Elemi oktatás pedagógia szak II. éves hallgatója, a Bekecs Táncszínház táncosa.
Összeállította: Nagy-Bodó Szilárd