• GBP5.9110 RON
  • HUF1.2603 RON
Fotó: MTI/Illyés Tibor

Párizs 2024: Kiesett férfi párbajtőrben a világbajnok Koch Máté

A világbajnok Koch Máté vereséget szenvedett az első mérkőzésén, így nem jutott be a nyolcaddöntőbe vasárnap a férfi párbajtőrözők párizsi olimpiai versenyében.

A Vasas világbajnoki címvédője a venezuelai Grabiel Lugóval csapott össze első pástra lépése alkalmával és 15-10-re maradt alul. Az első két percben egyik vívó sem kezdeményezett, amiért előbb sárga, majd piros lap járt, utóbbiért pedig 1-1 büntetőpont is. Aztán a dél-amerikai vívó sorozatban négy tust adott, Kochnak az első szünet után 1-5-nél sikerült először pontosan befejezni egy akciót. Később fölzárkózott 5-6-ra, majd újabb komoly hátrányból 9-10-re, de összességében nem érezte a vívást, a megfelelő távolságot, nem volt meg a tempója, így újra elhúzott Lugo, aki végül magabiztosan nyert.

Tegnap Szilágyi Áron háromszoros olimpiai, háromszoros világ- és négyszeres Európa-bajnok magyar kardvívó esett ki a legjobb 32 között.