Ó, azok a hetvenes évek…
Politika, társadalmi feszültségek, groteszk humor és nagyon sok nosztalgia sűrűsödik a Marosvásárhelyi Tompa Miklós Társulat évadnyitó bemutató előadásába, a Radu Afrim által rendezett Emma életének értelme című produkcióba.
Két olasz család története bontakozik ki Fausto Paravidino írásában, úgy, hogy közben cikázunk az időben, a hetvenes évektől a kilencvenes évekig villannak fel jelenetek a szemünk előtt a két család történetéből. Az események, a szereplők összefonódnak, közben a kor politikai, társadalmi sajátosságai, harcai is felvillannak.
Az ürügy: Emma, Antoinetta és Carlo kisebbik lánya, akinek lázadásait elemezve, azokat érteni próbálva bukkannak elő a különböző korok társadalmi-politikai viszályai, mindenkori fiatalok lázadása, tiltakozásai, feminista mozgalmak, művészeti lázadás, a konvenciók elleni tiltakozások.
Radu Afrim nem első ízben rendez Paravidino drámát. Az előadás színpadképe Kupás Annának köszönhető: egy hatalmas arc uralja a színpadot, Emma arca, de mindannyian lehetünk Emmák. Hihetetlen mozgalmasság, dinamizmus jellemzi ezt a produkciót, amely, Radu Afrim szerint, a társulat energiájából is fakad. A felcsendülő zenei betétek a darabból valók, zeneszerző: Boros Csaba.
Radu Afrim Rendezővel illetve a Antoinetta-t alakító B. Fülöp Erzsébettel beszélgetünk.
Szerkesztő: Szuszámi Zsuzsa