• HUF1.2616 RON
Fotó: MTI/Kovács Tamás

Milák ezüst, Popovici bronz Párizsban

Milák Kristóf ezüstérmet nyert 200 méteres pillangóúszásban a párizsi olimpián.

Milák a legjobb idővel került a döntőbe, de kihívója az a francia Léon Marchand volt, aki 400 vegyesen már nyert egy aranyérmet és fergeteges hajrával 200 pillangón az utolsó 50 méteren beérte Milák Kristófot, így a magyar úszó nem tudta megvédeni címét. A magyar úszó ezúttal sem beszélt a sajtóval.

Az aranyérmes francia Léon Marchand (k), az ezüstérmes Milák Kristóf (b) és a bronzérmes kanadai Ilya Kharun. Fotó: MTI/Kovács Tamás

100 méteres gyorsúszásban a kínai Pan Zhanle világrekorddal nyert, ugyanitt David Popovici mindössze egy századdal maradt le az ezüstről, de újabb érmet nyert Romániának. A 200 méteres táv olimpiai bajnoka azt mondta nagyon büszke a bronzéremre, mert elképesztően szoros verseny volt.

Németh Nándor is remekül úszott, egyetlen századmásodpercre volt a harmadik helytől, negyedik lett.

200 méteres hátúszásban Kós Hubert a legjobb idővel jutott döntőbe és ma este érte is szurkolhatunk.