Megkezdődött Romániában az oltási kampány
Ma reggel 9 órakor megkezdődött Romániában a koronavírus-elleni oltási kampány. Az első személy beoltását a kormány Facebook-oldalán élőben közvetítették.
Az első adag oltóanyagot – amelyből 3000 egészségügyi dolgozó részesül – ma éjszaka már át is szállították a fővárosi Cantacuzino Intézetből azokba a covid-kórházakba, amelyek a járványkezelés első vonalában vannak. Az első 3000 dózisból részesül a suceavai és nagybányai megyei sürgősségi kórház, a temesvári, kolozsvári, brassói, craiovai és konstancai fertőző kórházak, illetve a bukaresti Victor Babes Klinikai Kórház és a Matei Bals Intézet, ahol tulajdonképpen az első vakcinát beadják. A Cantacuzino Intézet egyik kutató-orvosa, dr. Florin Oancea elmondta, a vakcinákat speciális tárolóedényekben szállítják, amelyeket olyan szenzorokkal szereltek fel, amelyek folyamatosan mérik a dobozokban lévő hőmérsékletet, az oltóanyagot ugyanis állandóan -70 fokos hőmérsékleten kell tárolni.
A bukaresti Matei Balș Járványtani Intézet egyik asszisztense kapta meg ma az első védőoltást, majd az ország további kilenc egészségügyi intézményének munkatársa.
Az első beoltott, a 26 éves Mihaela Anghel annak az egészségügyi csapatnak a tagja, amely idén február 27-én kezelésbe vette az első koronavírussal fertőzött romániai lakost. Mihaela Anghelt vasárnap reggel 9-kor oltatták be, Vlad Voiculescu egészségügyi miniszter jelenlétében. A asszisztensnőt tapssal ünnepelték kollégái. A COVID-19 elleni oltási kampány ma (vasárnap) kezdődött Romániában. Első szakaszban az új koronavírus elleni küzdelem élvonalában dolgozó egészségügyi alkalmazottakat oltják be az ország 10 járványkórházában. Az első tízezer COVID-19 elleni oltás pénteken érkezett Romániába, és a bukaresti Cantacuzino intézetben raktározták el. Ebből az adagból 100 adag vakcinát a brassói, 600-at a fővárosi Matei Balş, 530-at a fővárosi Victor Babeş, 375-öt a kolozsvári, 170-et a konstancai, 90-et a craiovai, 260-at a iaşi-i, 210-et a nagybányai, 250-et a suceavai, 450-et a temesvári kórház kapott. Az Európai Bizottság és a BioNTtech/Pfizer között megkötött szerződés alapján Románia több mint tízmillió adag vakcinához juthat hozzá.
Forrás: RRA/Agerpres