• USD4.5973 RON
  • GBP5.9669 RON
  • HUF1.2412 RON

Magyar pontszerzés rövidpályás gyorskorcsolyában

Két magyar is döntőbe jutott rövidpályás gyorskorcsolyában a téli olimpián Phjongcshangban.

A nők 1500 méteres futamában Jászapáti Petra nem kis meglepetésre a döntőig menetelt, remekül kihasználva azt, hogy ellenfelei buktak! A hét fős fináléban a magyar versenyzőnek sikerült megelőznie az olasz Arianna Fontanat, így a pontszerző hatodik helyen végzett! Az olimpiai bajnok a hazaiak nagy esélyese Choi Minjeong lett, aki nagy előnnyel diadalmaskodott a kínai Li Jinyu és a kanadai Kim Boutin előtt.

28207982_10211480967439924_117023104_o

A férfiak 1000 méteres versenyszámában a világelső Liu Shaolin Sándor könnyedén jutott el a döntőig, ott azonban nem tudott felpörögni és végig hátul volt, amikor pedig két körrel a vége előtt megpróbált beférkőzni a többiek közé, elcsúszott és magával sodort két koreait is, ezért pedig kizárták. Liu Shaolin Sándor a futam után így nyilatkozott:

Az aranyérem Kanadába került hisz Samuel Girard megelőzte az amerikai John-Henry Kruegert, míg a bronzérem a dél-koreai Yira Seo nyakában landolt. Liu Shaolin Sándor hiába lett negyedik, a szabályok értelmében kizárása miatt nem az A döntő ötödik helyére került, hanem a B döntő utolsó helyére, vagyis a 8. helyre.

A phjongcshangi Téli Olimpiai Játékok tudósításainak, valamint a Marosvásárhelyi Rádió sportműsorainak és sporthíradóinak fő támogatója a Tusnád Ásványvíz – “vulkáni tisztaság!”.