Lázár János meglátogatta a Csíki Sör Manufaktúrát
Ma délelőtt Alcsíkra látogatott Lázár János, a magyar miniszterelnökséget vezető miniszter. A tárcavezető, Orbán Viktor kormányfő megbízásából látogatott el a csíkszentsimoni sörgyárba, majd tárgyalt Lénárd Andrással, az Igazi Csíki Sör Manufaktúra tulajdonosával, illetve Borboly Csabábal, Hargita megye önkormányzatának elnökével.
A politikussal egy időben tartózkodott Csíkszentsimonban Hódmezővásárhely önkormányzatának képviselő testülete, akik, mint Bálint Gabriella képviselő kijelentette – testületileg az Igazi Csíki Sör mellé állnak. A tárgyalást követően sajtótájékoztatón tartottak a gyár udvarán, ahol Borboly Csaba beszédében kiemelte: a megyei önkormányzat kiáll a szentsimoni sörgyár mellett, erre szerződés is kötelezi, hiszen az Igazi Csíki Sör tagja a Székely Termék Mozgalomnak. Borboly azt mondta, kötelességük megvédeni a helyi termelőket, és fel kell lépni a szabad-verseny korlátozása ellen. Lázár János miniszter szerint a magyar kormánynak kötelessége, hogy megvédjenek minden magyar vállalkozást. Lázár elmondta, azt akarják, hogy minden magyar vállalkozás, határon innen és határon túl, érzékelje, hogy érdekei nem sérülhetnek következmények nélkül. Lázár három pontban sűrítette a szentsimoni tárgyalásokon elhangzottakat. Elsősorban azt, hogy a magyar kormány megvédi nemzeti értékeit, fellép azok ellen, akik visszaélnek ezekkel. Második pontként azt mondta, hogy tiszteletben tartják a Heinekent abból a szempontból, hogy magyar embereknek munkát ad, és Magyarországon adót fizet. Harmadik pontként pedig arról beszélt, hogy jövedelemadó-kedvezménnyel szeretnék segíteni a nemzeti érdekű manufaktúrákat, és ebből az Igazi Csíki Sör is profitál – hiszen Magyarországon is forgalmazzák a szentsimoni sörgyár termékeit.
Lénárd András házigazdaként megköszönte mindenkinek az Igazi Csíki Sör, a szentsimoni vállalkozás iránt tanúsított érdeklődést, a magyar kormánynak pedig a multinacionális cég elleni harcban nyújtott segítséget.
A sajtótájékoztató végén Lázár elmondta, hogy a magyar kormány tárgyalt, és tárgyalni fog a Heinkeken céggel a kialakult helyzetről. Lénárd András is hasonló hírrel szolgált. Elmondta, hogy a céget képviselő jogászok tárgyaltak a Heinken képviselőivel, és ő is egy tízperces telefonbeszélgetés folytatott a Heineken romániai vezérigazgatójávál – ezeket követően pedig lát lehetőséget arra, hogy megállapodás szülessen a két fél között.