Ismét szárnyra kap a Tarom?
A Taromnak szakszerű, az ország és a vállalat érdekeit szem előtt tartó menedzsmentre van szüksége – jelentette ki szerdán az Otopeni repülőtéren Liviu Dragnea, a Szociáldemokrata Párt elnöke a légitársaság által megvásárolt új repülőgép bemutatása alkalmából.
Hozzátette: a Tarom légitársaság a nemzet büszkesége, és azt szeretnék elérni, hogy a régió egyik vezető légitársaságává váljon.
Remélem, hogy a kormány tartja magát a flotta felújítására és 30 új repülőgép beszerzésére irányuló vállalásához. (…). A Taromnak olyan légitársasággá kell válnia, amely szakszerű, az ország és a vállalat érdekeit szem előtt tartó menedzsmenttel bír. Nem világos, miként irányították a vállalatot az elmúlt években, hogy ebbe a nem éppen kellemes helyzetbe jutott. És teljesen véletlenül éppen ebben az időszakban erősödtek meg a piacon a magán légitársaságok – jelentette ki Dragnea az Otopeni repülőtéren, azt követően, hogy leszállt a Tarom által megvásárolt új gép.
A Sarmisegetuza névre keresztelt Boeing 737-800 NG típusú repülőgép, amely az első a román állam által megrendelt két gépből, hivatalosan szerdán vált a Tarom-flotta részévé.
A két új gép, amelyeket 10 éves lízingszerződéssel vásárolt a román állam, a 21 tagú flottát bővítik. A Boeing új fejlesztésű gépei az európai kereskedelmi repüléshez szükséges összes rendszerrel és felszereléssel rendelkeznek.
A repülőgép innovatív vonalvezetése gazdaságosabb üzemanyag-fogyasztás mellett nagyobb repülési sebesség elérését teszi lehetővé. Jelenlegi, 189 férőhelyes kialakításában csak turistaosztállyal működik, de ezen változtatni lehet a jövőben a társaság kereskedelmi stratégiája függvényében. A BSI (Boeing Sky Interior) rendszer részét képező, utolsó generációs LED-világítás, nagyobb belső csomagtér, a sleam seats típusú ergonomikus ülések és a formára és méretre is optimalizált repülőablakok mind az utasok kényelmét szolgálják.
2016-ban a Tarom két, 1992-ben üzembe helyezett Airbus A310-et vont ki a forgalomból.
A Tarom flottája jelenleg 21 gépből áll: négy Boeing 737-700 (amelyek leszállás nélkül legtöbb 4.900 kilométert képesek megtenni), négy Boeing 737-300 (3.400 km), négy Airbus A318-111 (2.780 km), hét ATR 42-500 (1.200 km) és két ATR 72-500 (950 km).
A Tarom légitársaságot, amely 1993 óta a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA), 2010 óta pedig a SkyTeam tagja, 1954-ben hozták létre és a szállítási minisztérium alárendeltségében működik.