• USD4.5973 RON
  • GBP5.9669 RON
  • HUF1.2412 RON

Hiába nyert, kizárták…

Elképesztő küzdelmet hozott a pekingi olimpián a férfiak 1000 méteres versenye rövidpályás gyorskorcsolyában.

Három magyarnak is szurkolhattunk, de a negyeddöntőkből, csak Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor jutott tovább, Krueger John-Henry bár futamgyőztesként ért célba, mégis kizárták. A pjongcsangi olimpián még amerikai színekben versenyző Krueger nagyon csalódott volt.

A lábaim fáradtak voltak a verseny előtt, emiatt más taktikát akartam választani. Agresszívebb akartam lenni és menni előre, de ezen a jégen mindenki agresszíven küzd, mint egy 500 méteres futamon, ezért nehéz az elejétől előre kerülni. Nagyon pontosnak és óvatosnak kell lenni a belső előzéseknél, mert mindenki szorosan megy.

Nagyon csalódott vagy?

Abszolút, szívszorítóan. Az 1000 métert sosem szerettem, de az, hogy nem indulhatok a döntőben, szavakban leírhatatlan.

A Liu testvérek egy futamba kerültek az elődöntőben, ahonnan Shaolin Sándor futamgyőztesként jutott az olimpiai döntőbe, Shaoangot pedig jogosan juttatták tovább a bírók, miután koreai ellenfele kilökte. A döntőben három kínai és két magyar küzdött az érmekért, amelyet először félbeszakítottak mert egy versenyző pengéje eltört. Újraindítás után több ütközés is történt, előbb Liu Shaoang csúszott hátrébb a sorban, de tudta folytatni, majd Liu Shaolin Sándor elképesztő ritmust diktált és elsőként haladt át a célvonalon, mégis videózás után két esetben is szabálytalannak találták, ezért kizárták. A győzelmet, így a kínai Zsen Ce-vej szerezte meg Li Ven Lung előtt, míg a bronzérem Liu Shaoang nyakába került, aki láthatóan nem igazán tudott örülni a harmadik helynek.

Bánhidi Ákos a magyar csapat edzője és menedzsere a Marosvásárhelyi Rádiónak a döntő után azt mondta, óvást nyújtanak be, hogy lássák nem értenek egyet a bírói döntéssel.

Legközelebb szerdán szurkolhatunk a rövidpályás gyorskorcsolyázóinknak.