Helyére kerültek az örmény-katolikus templom ablakai
Gyergyószentmiklóson helyére került az örmény-katolikus templom minden ólomüveg-ablaka. A restaurált vitráliák és az újraaranyoztatott tabernákulum megáldására jövő hétvégén a templombúcsú keretében kerül sor.
A restaurálást Hargita Megye Tanácsa, a hívek, magánszemélyek és a gyergyószentmiklósi közbirtokosság támogatta. A szerződés tíz ablakra szólt. Egri István képzőművész, ólomüveg készítő és restaurátor elmondta, hogy nagy felelősséget jelentett ez a munka, mert ezek az ablakok különlegesek, Apontel Türche készítette őket a grottaui műhelyben, ami a 19. század végén az ólomüveg technika élvonalába tartozott. Igazi mestermunka, ezért is jelentett nagy kihívást a hiányzó részek pótlása, az egyik ablakból ugyanis hiányzott egy angyal fél feje és egy felírat részlete.
A munkálatok során kívülről védőüveggel és védőhálóval is ellátták az ablakokat. Gál Hunor, az örmény templom plébánosa elmondta, hogy egyházi dokumentumok szerint 1896-ban rendelték meg a színes vitráliákat, és 1800 osztrák forintot fizettek az ólomüveg-ablakokért. Három év múlva történt meg az oltár aranyozása, a megkopott alsó részekre most 120 év elteltével aranyfüst került.