• GBP5.9252 RON
  • HUF1.2616 RON

Harmadik aranyérmét szerezte

Nem született meglepetés a férfi sífutók sprint versenyén a pekingi olimpián.

A norvég Johannes Höfslot Klaebo és az olasz Federico Pellegrino a döntőben ugyan hatalmas taktikai csatát vívott, de végül a skandináv sífutó megvédte címét és már harmadik olimpiai aranyérmét szerezte, harmadik helyen az orosz Alekszander Tyerentyev végzett. A brassói Raul Popa 14 másodperces hátránnyal ért célba, így a 47. helyen végzett és nem jutott tovább.

A magyarországi Kónya Ádám nagyon elfáradt a végére a 72. lett. Azt mondta, az elmúlt hetek körülményei után elégedett az eredménnyel.

Sílövészet

A férfi sílövők 20 kilométeres egyéni versenyét a francia Fillon Maillet nyerte, a fehérorosz Smolski és a norvég Johannes Thignes Boe előtt. A francia versenyző 14 másodperces előnnyel lett olimpiai bajnok. A fiatal brassói George Coltea elizgulta a versenyt, 8 lőhibával fejezte be a futamot és a 89. lett, nagyon csalódott volt.