Franciaország világszinten a negyedik helyen áll
Franciaország világszinten a negyedik helyen áll, több mint 5000 halálesettel. Komoly gondot jelent az idősotthonok helyzete, a statisztikákban első alkalommal jelennek meg az itt elhunyt személyekre vonatkozó adatok.
Megnőtt a tesztelések száma is, összesen mintegy 60.000 polgárnál mutatták ki a koronavírust. Az egészségügyi hatóságok abban reménykednek, hogy tartani tudják az ezen a héten regisztrált tendenciát, amely szerint a halálos, illetve a súlyos esetek száma csökkeni kezdett. A Román Rádió franciaországi tudósítója szerint az ország egyedi helyzetben van Európa szinten, hiszen több mint 7000, állami és magán idősek otthona működik, összesen közel 800.000 lakóval. A járvány kitörése óta ezekben az intézményekben több mint 800 halálesetet regisztráltak, az adatok viszont nem tartalmazzák minden otthon statisztikáját. Franciaországban jelenleg 26.000 koronavírussal megfertőzött pácienst kezelnek a kórházakban, közülük 6400 állapota súlyos.
Európában Olaszországot érinti a legsúlyosabban a járvány. Az ország északi felében több mint 7000 halálesetet regisztráltak, ami az elhalálozások számának a felét teszi ki. A milánói krematórium nem képes ellátni a szükséges hamvasztásokat, ezért számos holttestet más városba kell szállítani.
A Román Rádió helyszíni tudósítója szerint, 6 hét alatt a hivatalosan kimutatott megfertőzött személyek száma 115.242, ez 4668-al többet jelent az előző napi adatnál. Az elhalálozások száma 13.915-re nőtt, ebből 760 az utolsó 24 órában vesztette életét. A szakértők szerint a számok ennél is magasabbak lettek volna, ha az elmúlt két hétben lakosok számára nem lett volna kötelezően előírva, hogy maradjanak otthon. A római kormány úgy döntött, hogy két héttel meghosszabbítja a kijárási tilalmat, egészen április 13-ig, húsvét másodnapjáig. Dél-Tirol kormányzója kötelezővé tette az orr és a száj eltakarását azok számára, akik el kell hagyják a lakhelyüket, érvelése szerint a védőmaszkok csökkentik a vírus terjedésének veszélyét.
Forrás: RRA