Elrajtolt a 30. Tudományos Diákköri Konferencia
Szerdán vette kezdetét Marosvásárhelyen a 30. Tudományos Diákköri Konferencia, rövidebb nevén a TDK.
A szombat estig tartó jubileumi eseményre számos különlegeséggel készültek a szervezők, így például lesz egy új díj, az Egyesült Államokból is érkezik két előadó a számos belföldi szaktekintély mellett, továbbá a műhelymunkák száma is megkétszereződött. A Tudományos Diákköri Konferencia létrejöttét a Nemzeti Tehetség Program (Magyarország Kulturális és Innovációs Minisztériuma, Emberi Erőforrás Támogatáskezelő) segítette elő.
Az eseményen több, mint 200 diák fog tudományos bemutatót tartani, a legjobbak pedig tovább jutnak az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára. A szervezés során több nehézséggel is szembesültünk, de ezeket sikerült megoldani, bízunk benne, hogy a következő napokban sem lesz semmiféle technikai malőr és még sikeresebb lesz a 30. TDK, hiszen önmagában már az egy nagy eredmény, hogy három évtizede létezhet ilyen rendezvény a városunkban, mondta Varga László, a Marosvásárhelyi Magyar Diákszövetség elnöke.
A TDK szervezése kapcsán szempont volt, hogy minél változatosabb területről hívjanak előadókat, annak érdekében, hogy a résztvevőknek egy minél szélesebb spektrumban tudjanak ismerteket átadni. Az egyetemen általában magolni kell, a TDK-n viszont sokkal érdekesebb és interaktívabb formában kapjuk meg azt a tudást, amit majd a munkánk során hasznosíthatunk, emelte ki Szabó-Benedek Nóra, a 30. Tudományos Diákköri Konferencia társ-főszervezője.
Egy hat éves egyetemi képzés esetében könnyen megtörténhet, hogy valaki többször meghallgatja egy diáktársa tudományos előadását, azonban erre a részletre is odafigyeltek a szervezők és arra törekedtek, hogy ne csak a szakember előadásai, hanem a hallgatók bemutatói is változatosak legyenek. Továbbá azt is figyelembe vettük, hogy olyan előadókat hívjunk el, akik az orvostanhallgatók számára érdekes témákat dolgoznak fel, nyomatékosította Deák Gellért-Gedeon, a TDK társ-főszervezője.
Az idei, 30. TDK egyik különlegessége, hogy közel 60, szám szerint 58 különböző műhelymunkán vehetnek részt a hallgatók. Ezek zömére csak az egyetem hallgatókat, illetve rezidens orvosokat várnak, a regisztráció pedig előzetesen online formában történt. A Tudományos Diákköri Konferencia előző kiadásaihoz képest megkétszereződött a műhelymunkák száma, ami egy nagy előrelépés, reméljük, hogy mindenki megtalálja a számításainak megfelelőt, fogalmazott Miklós Noémi, a TDK társ-főszervezője.
Riporter: Nagy-Bodó Szilárd