Egy embert egyetlen mondattal meg lehet semmisíteni
A művészetnek mindig is feladata reflektálni a társadalom történésire, és azokra a problémákra, amelyek port kavarnak, amelyek foglalkoztatják az embereket.
Ilyen volt a pár évvel ezelőtt kirobbant meetoo-botrány, amely futótűzként terjedt és rántotta le a leplet egyre több bántalmazásos esetről. A színház, a mozi világából indult a leleplezések áradata, színésznők vallották be, akár évekkel, évtizedekkel később, hogy szexuálisan kihasználták, megzsarolták őket.
A Yorick Stúdió és a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház közös produkciója, a Nem történt semmi, elsőként próbálta objektíven bemutatni a bántalmazás formáit a társadalom több területén, nemcsak a színház és a film világában, hanem a sajtóban, főnök és beosztott között, nő és férfi között otthon, a kanapén. Áldozattá válhat bárki, akinek valaki megtalálja a gyenge pontját. Mindannyian lehetünk áldozatok. De azt se feledjük el, hogy mindannyian lehetünk bántalmazók is valamilyen szinten.
A produkció szövegét Dálnoky Réka, Elise Wilk és Székely Csaba írta, az előadást Sebestyén Aba rendezte. Az alábbi összeállításban mindannyian megszólalnak. Szerkesztő: Szuszámi Zsuzsa.ű