• FM: 106,8 Mhz • 96 Mhz • 92,3 Mhz
  • AM: 1323 Khz • 1197 Khz • 1593 Khz
My Social Profile
Marosvásárhely, Romania
  • Valuta árfolyam

  • EUR4.9764 RON
  • USD4.8032 RON
  • GBP5.9630 RON
  • HUF1.2250 RON
Fotó: Ukrán Elnöki Hivatal

Belátható távolságba kerültek az orosz-ukrán béketárgyalások

Ukrajna hajlandó tárgyalni Vlagymir Putyinnal, nyilatkozta egy brit lapnak Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, akiknek azonban kikötése, hogy a tárgyalóasztalnál legyen helye az Egyesült Államoknak és Európának is.

Mindeközben Donald Trump bejelentette, hogy hajlandó támogatni Ukrajnát, ha az ország megnyitja előtte a ritkafém bányáit, ez a felvetés nem mellesleg szerepelt Volodimir Zelenszkij béketervében is. Az elmúlt hetekben felpörögtek az események, ezelőtt pár hónapja még elképzelhetetlen volt, hogy a felek leülnek tárgyalni, ez mostanra viszont belátható távolságba került.

A kérdés azonban az, hogy mi lesz az orosz elnök álláspontja, illetve esetlegesen mit lehet ajánlani a békéért az agresszor államnak, mondta Bendarzsevszkij Anton külpolitikai- és biztonságpolitikai szakértő, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány szakmai igazgatója, akivel Nagy-Bodó Szilárd beszélgetett.


február 7, 2025