• USD4.4504 RON
  • GBP5.9110 RON
  • HUF1.2603 RON

Argentína kipipálva!

Papíron a csoport leggyengébb ellenfelével mérkőzött hétfőn este az Arena Sud -ban a magyar férfi kézilabdaválogatott.

Az első 20 perc azonban nyögvenyelősre sikerült, 10-10 állt az eredményjelzőn, úgy, hogy a dél-amerikaiak többször is vezettek. Az első játékrész utolsó 10 percét azonban 7-2-re hozták le Chema Rodriguez tanítványai, első sorban annak köszönhetően, hogy Palasics Kristóf kezdte megfogni az argentin lövéseket.

A második játékrész így sokkal nyugodtabban kezdődhetett, sikerült az előnyt növelni is, végül 35-25 lett és gyakorlatilag Bartucz László kapuson kívül mindenki lehetőséghez jutott a magyaroknál. Argentína becsülettel küzdött, de ebbe belefáradt, rendre lekéstek a védekezésben, két piros lapot is kaptak, sőt a magyar gyúróknak is emiatt akadt dolguk bőven. Szerencsére senki sem sérült meg súlyosan. A mérkőzés után elsőként a 4 gólos Ancsin Gábor értékelt a Marosvásárhelyi Rádiónak:

A fiatal Imre Bence ugyan 7 góllal csapata legeredményesebbje volt, de ezúttal picit elégedetlen volt a játékával, mondta el rádiónk kérdésére válaszolva:

A kapuban Palasics Kristóf kereste önmagát az első félidőben, aztán a játékrész végén elkapta a fonalat és az ő vezérletével is, sikerült megnyugtató különbséget kialakítani a szünetre. Palasics már a Norvégia elleni, szerdán reggel 9 órakor kezdődő találkozóra is előrevetített, főleg annak tükrében, hogy az északiaknak sikerült legyőzniük a házigazda Franciaországot: