A kötelező elsősegély-oktatás bevezetését kérik az iskolákba
Kampányt indított a Declic közösség, hogy a parlamenti vitán levő oktatási törvénytervezetbe foglalják bele a kötelező elsősegély-tanfolyamokat.
A felhívásban azzal érvelnek, hogy Kolozsváron egy kislány életét veszítette, mert félrenyelt egy zselét, és a környezetében senki nem tudta alkalmazni az életmentő manővert. Mindenkinek ismernie kellene az életmentés, az elsősegélynyújtás alapjait, értett egyet a kezdeményezéssel Kiss Imre. A Kovászna megyei főtanfelügyelő hozzátette: jelenleg együttműködések révén törekednek arra, hogy minél több gyerek és fiatal elsajátítsa ezeket az ismereteket.
Jelenleg opcionális tantárgy az egészségnevelés, ennek keretében az elsősegély-nyújtás technikáit is tanítják. Kovászna megyében ebben a tanévben 40 osztályban 800 gyerek tanulja az egészségnevelést, őket 29 pedagógus oktatja, tájékoztatott Zágoni Imola, nevelési tanfelügyelő.
A Pedagógusok Háza a Salvatore Egyesülettel közösen akkreditált képzéseket tart a tanároknak, tanítóknak. Eddig a 25 órás tanfolyamot 180 pedagógus végezte el. A Salvatore Egyesület az iskolákban is tart bemutatókat az elsősegélynyújtásról, ezeken eddig több mint 500 gyerek vett részt.
Zágoni Imola rámutatott, rendkívül népszerűek a Vöröskereszt által szervezett elsősegélynyújtó versenyek, ezen tavaly 102 öttagú csapat vett részt, idén már 131 csapat nevezett be. Hozzátette, az elemi osztályosoknak a Különleges Távközlési Szolgálattal (STS) közösen szerveztek tájékoztató programot arról, hogy mikor, miként kell hívni a 112-es segélyhívó számot.
Sajnos nálunk az elsősegélynyújtás még gyerekcipőben jár, habár időnként tartanak felkészítőket, még az Iskola másként program keretében is – véli Magyari Árpád, a Maros megyei Mentőszolgálat főasszisztense.
Marosvásárhelyi Rádió