300 éves népi feredőt építettek újra Korondon
Sósfürdővel bővült a korondi turisztikai kínálat: háromszáz éves fürdőt épített újra a helybéli Turisztikai Egyesület.
A különleges sós víz miatt egykor is Unicumnak hívták a helyet, a nevet megtartották. Egyelőre falusi fürdőként lehet használni, de elindítják a gyógyfürdővé minősítéshez szükséges folyamatot is. Pár éve merült fel az ötlet, hogy a Csigadomb elnevezésű védett földtani terület aljában fel kéne támasztani a 60-as, 70-es években még működő sósfürdőt. 2014-ben már konkrét tervekkel állt elő a Korond Turisztikai Egyesület, az elképzelést felkarolta a helyi közbirtokosság is, és vállalta, hogy állja a szükséges faanyagot – tudtuk meg Ravasz Mihálytól, az egyesület vezetőjétől.
Tavaly a Hargita Megyei Tanácstól 8600 lejt kaptak, a helyi önkormányzat pedig 20 000 lejt adott, illetve a fürdőig vezető út rendbetételét is finanszírozta. A helyiek pedig kétkezi munkával, illetve adakozással segítettek, a falusi gyűjtés eredménye 22 000 lej lett – mondta Ravasz Mihály, a turisztikai egyesület elnöke. A fürdő egy nagyobb, fával burkolt 8×12 méteres, 1,10 méter mélységű medencéből, illetve egy 4×4 méteres gyermekmedencéből áll, amely fél méter mély. A víz hőmérséklete az elmúlt napokban +29-32 Celsius fok között mozgott.
A bekerített területen ízléses, fából készült öltözőket, mellékhelyiségeket építettek, amelyeket belülről kicsempéztek, bevezették az ivóvizet a zuhanyzáshoz. A hétvégén napkollektoros vízmelegítő rendszert szerelnek fel az egyik helyi vállalkozó segítségével. Jó tudni, hogy fél órát javallott a sósvízben ülni, utána fél óra pihenő szükséges – hívta fel a figyelmet az elnök. A következő lépés a medencébe kerülő víznek a bevizsgáltatása, és a folyamat elindítása, hogy gyógyfürdővé minősítsék a létesítményt.