Vida Gábor Konzervgyári rém – történetek
„Ez a gyár pontos képet adhatna arról, hogy milyen volt ez az ország azokban az időkben. Elavult, költséges, energiapazarló technológiát próbáltunk üzemben tartani az RKP vezetésével és a Szekuritáté felügyeletével.” 1989. Konzervgyári rém-Történetek
Vida Gábor marosvásárhelyi író, a Látó Szépirodalmi Folyóirat főszerkesztője olvassa fel a Konzervgyári rém című novelláját. Zenei illusztráció: Phoenix Ciocârlia. Szerkesztő Tompa Enikő. Hangmérnök Kacsó Tibor.
Vida Gábor 1968-ban született, a kolozsvári BBT Bölcsészkarán magyar–francia szakot végzett. Hagyományos prózát ír. Példaképeinek a klasszikus szerzőket tekinti. Ars poétikája: „Azt hiszem, kijutottam a szövegirodalomból. Mindig hagyományos prózát akartam írni, magyarán szólva: történetet szeretek mondani. Három elbeszélés van a Fakusz három magányossága c. könyvemben, mindegyiknek van eleje, közepe, vége, vannak szereplők, események, tér és idő, mindent tudó narrátor. Minden úgy van, ahogy leírtam, jótállok érte. Nem fogom megújítani a magyar prózát. Ha nagyképű akarok lenni, azt mondom általában, hogy én medvét először erdőben láttam, nem állatkertben és nem a tévében.” Elismerései: Arany János-díj (2005), Artisjus-díj (2008) és Déry Tibor-díj (2017)