• USD4.4504 RON
  • GBP5.9110 RON
  • HUF1.2603 RON

Forgalomkorlátozásra lehet számítani a Székelyföli Kerékpáros Körverseny miatt

Leállítják a forgalmat délelőtt 10 órától a Hármasszentkereszt és Harhitafürdő közti megyei útszakaszon, illetve délután 5 órától Csíkszereda néhány utcájában a Székelyföli Kerékpáros Körverseny lebonyolítása miatt.

Tegnap a résztvevők Nyárádszeredából indulva Parajd, Gyergyószentmiklós, Fenyéd és Szentegyháza érintésével érték el a Hargitafürdőn kialakított célt. A szakaszt a Brisaspor bolgár kerekese, Stefan Koycev Hristov nyerte, másodikként a Tusnad Cycling Team-től Oleg Berdos ért célba, míg a harmadik helyet a Vino4Ever kazah kerékpárosa, Shushemoin Alexandr szerezte meg. Ma két félszakaszt rendeznek meg. Híradónkkal egyidőben veszi kezdetét az egyéni időfutam Hármaskereszttől Hargitafürdőig, majd délután Csíkszeredából indul a mezőny 17 órakor, Csíkrákos, Csíkszentmihály és Csíkszépvíz érintésével érnek vissza a kerekesek a megyeszékhelyre, ahol a városban kialakított pályán 17 kört tesznek meg. A verseny ideje alatt mind a Hargitafürdőre vezető megyei úton, mind Csíkszeredában az érintett utcákban teljes útlezárások lesznek.