• FM: 106,8 Mhz • 96 Mhz • 92,3 Mhz
  • AM: 1323 Khz • 1197 Khz • 1593 Khz
My Social Profile
Marosvásárhely, Romania
  • Valuta árfolyam

  • EUR4.9772 RON
  • USD4.5677 RON
  • GBP5.9066 RON
  • HUF1.2445 RON
Fotó: Annalena Baerbock Facebook oldaláról

Annalena Baerbock: Nem köthető békemegállapodás az ukránok és az európaiak feje fölött

Nem lehet békemegállapodást kötni Ukrajnában az ukránok és az európai uniós országok feje fölött – jelentette ki ma a német külügyminiszter a Müncheni Biztonságpolitikai Konferenciához kapcsolódóan.

“Egy szélhámos béke nem hozna hosszú távú biztonságot sem Ukrajna népének, sem Európának, sem az Egyesült Államoknak” – fogalmazott Annalena Baerbock a nemzetközi konferencia megnyitója előtt nem sokkal kiadott közleményében. Hozzátette: Ukrajnának “kemény és hosszú távú biztonsági garanciákat kell kapnia, amelyek biztosítják az ország szuverenitását, illetve azt, hogy Vlagyimir Putyin nem fogja ismét fenyegetni Európa békéjét”.

Hangsúlyozta azt is: erős NATO-ra van szükség, és haladni kell Ukrajnának az Európai Unióval folytatott csatlakozási tárgyalásaiban. Éppen ezért nagyon fontos, hogy intenzív megbeszéléseket folytassanak amerikai és nemzetközi partnereinkkel” a müncheni konferencián – húzta alá. A mától három napon át tartó biztonságpolitikai konferenciára több állam- és kormányfő, illetve európai uniós vezető is hivatalos, valamint a tervek szerint részt vesz rajta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök is. Az Egyesült Államokat a tervek szerint mások mellett James David Vance alelnök képviseli.

Forrás: MTI


február 14, 2025