Sikeres volt a harmadik DeepDive
Szombaton, szeptember 28-án szervezték meg a harmadik DeepDive kulturális, innovatív minifesztivált Marosvásárhelyen a Studium Hubban. Az eseményen mintegy 200-210 ember fordult meg, ami abszolút rekordnak számít, továbbá az idei évben két újdonság is volt az egyik az előadások után kérdezz-felelek rész, a második pedig a tematikus ebéd, mondta Boga Balázs, az esemény főszervezője.
A résztvevők nemcsak előadásokon vehettek részt, hanem workshopokon is. Az egyik ilyen programpont a kompozit fotógráfiáról szólt. Ennek a lényege az, hogy több képet, képrészletet egymás mellé helyezzünk és abból áll össze a nagy egész, a teljes kép, magyarázta Szövérffi Adrienn fotógráfus.
A cianotípiáról talán kevés ember hallott. Ez egy archaikus fotógráfiai eljárás, amely a 19. századból származik és a növényi lenyomatok készítésére használták. Most, hogy az analóg megoldások reneszánszukat élik a cianotípia is egyre több embert kezdett el érdekelni, a DeepDive-on, a workshopon is több olyan résztvevő volt, aki már hallott erről a technikáról, mondta Újvári Dorottya, művészettörténész.
A DeepDive szervezői nagy figyelmet fordítottak a környezetvédelemre is, éppen ezért szerveztek egy zero waste workshopot, ahol a résztvevők arról hallhattak, hogy miként tudják csökkenteni az általuk megtermelt hulladékot, illetve, hogy hogyan tudják újra hasznosítani a különféle csomagoló anyagokat. Az egyéni felelősségvállalás mellett szükség lenne jogszabályi módosításokra is, annak érdekében, hogy csökkenjen a megtermelt szemét mennyisége, fogalmazott Fóris Réka, környezetvédelmi aktivista
.Összeálltotta: Nagy-Bodó Szilárd