• USD4.4504 RON
  • GBP5.9110 RON
  • HUF1.2603 RON

Kína szerezte a legtöbb érmet a paralimpián

Kína zárt az élen a párizsi paralimpiai játékok éremtáblázatán, Románia a 61. helyen végzett.

A román csapat két érmet szerzett: Florin-Alexandru Bologa aranyérmet nyert a látássérült cselgáncsozók 73 kilogrammos (J1) súlycsoportjában, Camelia Ciripan pedig bronzérmes lett az asztaliteniszők női egyes versenyében (WS6). Románia hat sportolóval vett részt a paralimpiai játékokon: Alexandru Bologa és Vargoczki Dániel cselgáncsozó, Novák Eduard és Theodor Matican kerékpáros, Camelia Ciripan és Bobi Simion asztaliteniszező. A párizsi paralimpia éremtáblázatán Kína zárt az élen összesen 220 éremmel (94 arany, 76 ezüst és 50 bronz), a második helyen Nagy-Britannia, a harmadikon az Amerikai Egyesült Államok végzett. Magyarország 15 érmet szerzett, ezzel az éremtáblázat 26. helyén áll. Ez a 6. legjobb eredmény 1972 óra, amióta részt vesz a paralimpiai játékokon. Magyarország az európai országok között a nyolcadik helyen végzett.