• USD4.4657 RON
  • GBP5.9056 RON
  • HUF1.2615 RON
Fotó: Kovács Tamás / MTI

Párizs 2024: Óriási hajrában nyertek a magyar női kézisek Brazília ellen. Interjúk

A magyar női kézilabda válogatott a párizsi olimpián drámai küzdelemben Simon Petra utolsó másodpercekben szerzett találatával győzte le Brazíliát.

Kéziseink szokatlan időpontban reggel 9 órakor néztek farkasszemet a dél-amerikaiakkal és némileg álmosan is kezdtek. Cristiano da Rocha lányai otthon érezhették magukat, rengeteg brazil szurkoló ült a lelátón és hangosan bíztatták kedvenceiket. Az első félidőt háromgólos brazil vezetéssel zártuk (15-12), aztán a második félidőben feljavult a kapusteljesítményünk is, ráadásul a gólok is kezdtek jönni. Ennek ellenére az egyenlítés csak a 26. percben jött össze. A végjáték feszült volt és drámai, de a 19 éves Simon Petrát ez nem érdekelte, öt másodperccel a vége előtt hatalmas gólt dobott és Magyarország 25-24-re nyert. Vladimir Golovin szövetségi kapitány, így értékelt:

Debreczeni-Klivinyi Kinga szerint nagyon kapkodtak ezen a meccsen, emiatt is lett ilyen szoros ez a meccs.

A győztes gólt szerző Simon Petra nemcsak bombagólt lőtt, de öt góljával a magyarok legeredményesebb játékosa volt.

A folytatásban kedden Angola, csütörtökön Spanyolország, szombaton Hollandia következik.

A párizsi olimpia helyszínéről Szép Zoltán tudósított.