• HUF1.2615 RON
Fotó: Marosvásárhelyi Rádió/Szép Zoltán

Vereséggel kezdtek férfi kézilabdázóink

A magyar férfi kézilabda válogatott Egyiptom ellen kezdte meg szereplését.

Bánhidi Bencéék nem kezdték jól a találkozót, az afrikaiak már az első percben vezetést szereztek, el is húztak két góllal aztán Bánhidi kiharcolt egy hétméterest, amelyet Imre Bence értékesített, ez volt az első magyar gól. A folytatásban sajnos nem tudtuk megállítani Omar Yahiaékat és Egyiptom csak szórta a gólokat, egy adott pillanatban nyolc góllal (15-7) is vezettek a fáraók.

Az első félidőt négy gólos egyiptomi vezetéssel zártuk 19-15 volt az állás. Szünet után egy sokkal szervezettebb és keményebben védekező magyar válogatott jött k iaz öltözőből. 13 percnyi játék után Imre Bence góljával ki is egyenlítettünk: 23-23. Sajnos nem sokáig bírtuk, Yahia révén hamar visszaállt a három gólos különbség, ráadásul Hendawy fogott mint a kokojza.

A végjáték izgalmasra alakult másfél perccel a vége előtt feljöttünk egy gólra és a magyar remények feléledtek. Juan Carlos Pastor egyiptomi szövetségi kapitány, aki jól ismeri a magyar kézilabdát időt kért, mert érezte, hogy rezeg a léc. De a spanyol szakember jó tanácsokkal látta el legényeit, ráadásul egy perccel a vége előtt emberhátrányba kerültünk, Bodót kiállították és sajnos ezt Egyiptom kihasználta: 35-32 lett a vége. A legtöbb magyar gólt (7) dobó Imre Bence, így nyilatkozott a Marosvásárhelyi Rádiónak:

Lékai Máté szerint nem sok minden sikerült abból amit elterveztek.

Bodó Richárd szerint rengeteget ki vett belőlük, az hogy ledolgozzák a hátrányt.

Fazekas Gergő egyértelműen csalódott volt.