Compass: nemzetközi konferencia veszi kezdetét
Nem véletlen, hogy elődeink talán jobban tudtak élni a természetes környezetük ajándékaival, mindennapjaik ritmusa szinte együtt pulzált a napszakok, évszakok változásával. Napjainkban ekoterápiaként is ismert a pozitív pszichológia azon válfaja, ami a különböző mentálhigiénés panaszok (szorongás, depresszió, figyelemzavar, pánikbetegség) enyhítésére és kezelésére ajánlott.
A természetközeliség, túrázás, hegymászás gyógyító erővel bír: pozitív változásokat tud hozni az agyunk, pszichés állapotunk működésében és fizikai erőnlétükben is kiváló mankó lehet. Egyre több olyan tudományos írással találkozunk, mely a feszített munkatempó, belső tartalékaink végességére hívja fel a figyelmünket, és a kiégés társadalmának lehetőségével fenyeget.
Az Outward Bound december 10-én, 10:00 órai kezdettel egy angol nyelven zajló konferenciát szervez, melynek célja a szabadtéri élményoktatás népszerűsítése, mint megbízható, motivált, talpraesett, csapatjátékos fiatalok fejlesztésének az eszköze, akik a jövőben stabil munkaerőt jelentenek a munkaerőpiacon. Napirendre kerülnek a Több van benned kapacitásépítő projekt során elért eredmények, továbbá a szervezők szeretnék az üzleti szektort egy olyan együttműködésre motiválni a a nonprofit szektorral, mely kölcsönösségre alapul.
Az eseménynek a Studium HUB ad otthont, a mai Jó reggelt, Erdély!-ben Vajda Kingával, a projekt menedzserével beszélgettünk.