Elindult az Erdélyi Poltikai Iskola hatodik tanéve
Az Erdélyi Politikai Iskola célkitűzései között szerepel az, hogy a hallgatóknak jobb rálátást adjanak a közéleti kérdésekre, megismertessék velük a politikai közeget, illetve, hogy egy olyan közösséget kovácsoljanak, ami a későbbiekben hasznos lehet az erdélyi társadalom számára.
Amellett a felvételt nyert diákok krízismenedzsmenti témakörrel, valamint interjúszimulációval is találkoznak a képzés során. Az Erdélyi Politikai Iskolának november 25-én kezdődött el Kolozsváron a hatodik évfolyama, de ezzel együtt a szervezők már előre tervezik a következő tanéveket is, mondta Szerényi Szilárd, az Erdélyi Politikai Iskola programvezetője.
A Mathias Corvinus Collegium három nagy közéleti programot szervez, ezek sorába tartozik az Erdélyi Politikai Iskola, a Kárpátaljai Közéleti Vezetőképző, illetve a Női Közéleti Vezetőképző. A képzéseken új ismeretekkel bővíthetik tudásukat a kiválasztott jelentkezők, valamint a képzés végén egy diplomával is gazdagodnak.
A jövőben az MCC további, hasonló jellegű, programokkal tervezi bővíteni a kínálatát, fogalmazott Kosztrihán Dávid, a Mathias Corvinus Collegium Közéleti Programok Igazgatóságának igazgatója.
Az Erdélyi Politikai Iskola berkein belül négy képzéshétvégén vehetnek részt a diákok, amelyek során különböző képzési helyszíneken más-más beszélgetéseken vehetnek részt, megismerhetik az adott rendszer kihívásait, valamint az azt érintő problémákat is.
A hatodik tanév első képzési hétvégjét Kolozsváron, a Vallásszabadság házban tartották, amelynek a történelmébe is betekintést kaphattak a diákok, mondta Talpas Botond, az MCC erdélyi régióért felelős igazgatója.
A krízismenedzsment a válságmenedzsment egy sajátos ága, amelyre egy vezetőnek mindig készülni kell annak érdekében, hogy minél gyorsabban tudja orvosolni a felmerült problémát. Vannak bejáratott módszerek, amelyeket ilyen helyzetben át lehet ültetni a konkrét esetbe, viszont nem szabad elfelejteni, hogy kiemelten fontos az őszinte és a lehető leggyorsabb kommunikáció is, mondta Laczai Róbert pszichológus, tréner.
Számos EU-s támogatást lehet lehívni Romániában is és egyre nagyobb mértékben élnek a lehetőséggel a fiatalok. Azonban nagy gondot jelent, hogy vannak olyan személyek, akik nem dolgoznak, nem dolgoznak és ezáltal kikerültek a rendszer látóköréből. Ők az úgynevezett NEETS fiatalok, akik segítésére lenne pénz, viszont a kormányzat vagy az önkormányzat nehezen tudja őket elérni, ezért is vannak szeretnék jövőtől ebben a kérdésben a diákszervezetek segítségét is kérni, fogalmazott Hegedűs Csilla, az Európai Beruházások és Projektek Minisztériumának államtitkára, aki az Európát érintő demográfiai válságról is beszélt az Erdélyi Politikai iskolában.
A politikusok utánpótlása megfelelő és képzett személyekkel kiemelten fontos, ahogyan az is, hogy egy közösség minél több lábon álljon. Az Európai Unió is támogatja az erdélyi magyarságot, illetve a magyar kormány is a nemzetpolitika révén.
Fontos, hogy minél több helyen ott tudjunk lenni és minél több helyen hallassuk a hangunkat, hiszen csak így tudunk eredményeket elérni, valamint azt sem szabad elfelejteni, hogy politikai bársonyszék soha nem marad betöltetlenül, fogalmazott Vincze Lóránt, Európai parlamenti képviselő.
Marosvásárhelyi Rádió/Nagy-Bodó Szilárd