• GBP5.9815 RON
  • HUF1.2432 RON
Fotó: AFP

Simona Halep Wimbledon bajnoka!

A hetedik helyen kiemelt román Simona Halep két sima szettben legyőzte az amerikai Serena Williamst a wimbledoni teniszbajnokság női egyes döntőjében ma.

A pályafutása első wimbledoni döntőjét játszó Simona Halep remek teljesítménnyel, szinte hiba nélkül kezdte a meccset. Magabiztosabb, és minden játékelemben pontosabb volt, így 4:0-ra elhúzott. A 11. kiemelt Serena Williams csak ezt követően kezdett játékba lendülni, de a 27 perces első szettben már nem tudta megszorongatni román ellenfelét. A második felvonás eleinte szorosabban alakult, ám Simona Halep 2:2 után riválisa két adogatójátékát is megnyerte, így a vártnál sokkal simábban, kiváló tenisszel győzött a mindössze 57 perces fináléban. Serena Williams 32. alkalommal játszott döntőt Grand Slam-tornán, és 23 siker mellett kilencedszer veszített, wimbledoni mérlege hét győzelem és négy vereség. Simona Halep három kudarc mellett másodszor nyert Grand-Slam-finálét, tavaly Roland Garroson diadalmaskodott -, Serena Williamst kilenc vereség mellett másodszor győzte le.