Hogyan lehet művésznek maradni? Hát így!
Beszélgetés Reisz Gábor filmrendezővel második nagyjátékfilmjéről, a Rossz versekről
Az elmúlt egy év magyar filmtermésének több olyan alkotása is van, amelyet a hazai magyar közönség is izgalommal vár. Általában pár hónap késéssel érkezik meg hozzánk a legfrissebb magyar produkció, fesztiválra, vagy moziba. Reisz Gábor legújabb filmje, a Rossz versek, azután, hogy elvitte a legjobb játékfilmnek járó idei Magyar Filmdíjat és még három elismerést, a Torinói Filmfesztiválon pedig három kategóriában is díjazták, a TIFF-en, Kolozsváron is látható volt, sőt, már a hazai mozik műsoron is szerepelt.
Reisz Gábor vizsgafilmjével, a Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan című alkotással négy évvel ezelőtt robbant be a sikeres fiatal filmesek közé, az a film is több fesztivál díját beseperte. Reisz Gábor bizonyos szempontból már első filmjével is formabontó volt. Második nagyjátékfilmje, a Rossz versek, témáját tekintve nem áll messze az elsőtől, útkeresés, szerelmi bánat áll a középpontjában ennek is, ellenben ezúttal egy emberre fókuszál, és ez maga a rendező, Reisz Gábor, aki főszereplője is filmjének. Három alteregó csap össze ebben az alkotásban, mindannyian a rendező életének egy-egy fontos szakaszából bukkannak elő.
Reisz Gábor: Rossz versek című filmje kapcsán a Filmtett.ro portál versenyt hirdetett a legrosszabb szerelmes vers megírására. A korhatár meglehetősen tág volt, 12 és 99 között volt. Az alábbi összeállításban Reisz Gábor rendezővel beszélgetünk és a díjazott rossz versekből is hallunk ízelítőt.
Szerkesztő: Szuszámi Zsuzsa.