Mi kitakarítottuk! Ön vigyáz rá?
Harmadszor is kitakarítottuk, közösen, a Maros partot, mintegy két és fél kilométeres szakaszon, a komptól Szentgyörgy irányába. A vasárnapi akció eredménye, amelyen több mint ötszázan vettek részt, körülbelül 2500 zsák szemét. A mozgalommá duzzadt akcióhoz négy teherautóval, négy terepjáróval, egy markológéppel, hat motorcsónakkal, nyolc kajakkal és kenuval csatlakoztak különböző szervezetek, egyesületek. A takarítási akcióhoz csatlakozott az Erdélyi Magyar Televízió, a Rádió GaGa, a Népújság, a Punctul.ro, a Nemzeti Színáhz Tompa Miklós Társulata, Hegyimentő Szolgálat, a Mentőszolgálat, a Köztisztasági Vállalat, a Halászok és Vadászok Egyesülete, a Divers Egyesület és a Női Akadémia, amelynek tagjai zsíroskenyérrel kedveskedtek a szemétszedőknek.
Koreck Mária, a Divers Egyesület elnöke:
A Marosvásárhleyi Rádió nem csak hulladéktárolókat helyezett el a kompnál, hanem a fákra felszerelt táblákon próbálja figyelmeztetni a szemetelőket, hogy a hulladékot kukába kell dobni, nem pedig otthagyni a hétvégi piknikezés után. Az autó hazafelé is elbírja az üres sörösüvegeket. A következő összeállításban önkéntesek szólalnak meg.
A Marosvásárhelyi Rádió Közösen kitakarítjuk akciója minden évben áprilisban, a Föld Napja környékén zajlik. A Föld, ha nem vigyázunk rá, elpusztul. Ezt már a fiatalok is tudják. Második alkalommal hírdettünk pályázatot gyerekeknek, amelynek keretében nem csak tudatosítani kívántuk a környezet védelmének fontosságát bennük, hanem arra is kíváncsiak voltunk, hogyan látják a középiskolások az egyik legégetőbb problémát, a bolygó megmentését. Három kategóriában hírdetett pályázatot a Marosvásárhelyi Rádió: elemistáknak rajzversenyt, 5-8 osztályosoknak földgömböt kellett készíteniük reklámlapok felhasználásával, míg a liceumi tanulóknak pillepalackból összeállított kerékpárt kellett készíteniük. Felhívásunkra szinte 300 rajz érkezett, 10 földgömb és egy pillepalack-kerékpár, amelyet a Marosvásárhelyi Művészeti Szaklíceum két 10. osztályos tanulója, Koncz Bernadette és Magyari Annamária készített. Mivel egyedül voltak kategóriájukban, a díjakat is ők seperték be.
Díjazottaink:
Földgömbök kategóriában:
Megosztott első helyezettely: Farkas Balázs, Nemes Alpár Nimród és Fekete Teréz, Mocanu Laura, Somodi Angyalka és Sita Kriszta – a Dózsa György községbeli Rákossi Lajos iskola diákjai
Második helyezett: Tar Brigitta, Kiss Bíborka és Kovács Márta
Harmadik helyezett: Andrásy Amadeo és Sebesi Borbála
Különdíj: Varga Viviennek, Benedek Andreának és Zayzon Kingának, a Bolyai Farkas Líceum tanulói
Rajzverseny:
Első helyezett: Marian Viktória
Második helyezett: Birton Viktória és Haraszti Gréti
Harmadik helyezett: Koncz Orsolya Kincső
Különdíj: Csiki Ajna Evelin, Birton Boróka Csenge, Sikó Johanna Adrienn, Barabás Lára és Moica Natalia.
Elismerés: Budai Sára Erzsébet, Molnár Emese, Kommer Dominik, Szabó Gellért, Páll Jessica, Antal Dorka, Csont Larissza és Aberle Dóra
Az alkotásokat kér háromtagúzsűri bírálta el. Eperjesi Noémi képzőművész a rajzokat értékeli:
A rádió a gyerekeknek külön foglalkozást szervezett, Brassai Eszter vezetésével:
Közös akciónk végén mi is feltettük a pontot az íre, vagyis egy drón segítségével a magasból lefilmeztük az eredményt és a lelkes résztvevőket. Szász Attila főszerkesztő:
A hangfelvételeket Bódizs Edit készítette.