• FM: 106,8 Mhz • 96 Mhz • 92,3 Mhz
  • AM: 1323 Khz • 1197 Khz • 1593 Khz
My Social Profile
Marosvásárhely, Romania
  • Valuta árfolyam

  • EUR4.9773 RON
  • USD4.7543 RON
  • GBP6.0152 RON
  • HUF1.2294 RON

Bemutatta tevékenységi mérlegét az igazságügyi miniszter

Bemutatta kétéves miniszteri tevékenységének mérlegét Tudorel Toader igazságügyi miniszter, aki azt állítja, hogy igyekezett az állampolgárt és annak jogait helyezni a tevékenysége középpontjába.

A hat fejezetből álló, az igazságügyi minisztérium honlapján is közzétett tevékenységi beszámoló összesen 85 oldalas. A tárcavezető leszögezi, mandátuma átvételekor megpróbálta felmérni az igazságszolgáltatási rendszer helyzetét. Tudorel Toader szerint általános következtetésként az mondható el, hogy az igazságszolgáltatás az állampolgár érdekében történt és történik, de elismerte, hogy vannak negatív oldalai is, amelyeket ki kell iktatni, és vannak olyanok, amelyeket meg kell erősíteni.

A tárcavezető ellen egyébként február 20-án egyszerű indítványt nyújtott be az ellenzék. A Tudorel Toader és PSD-ALDE, el a piszkos kezekkel az igazságszolgáltatástól címet viselő indítványban a kezdeményezők azt állítják, “a meghunyászkodás, a hazugság, a felelőtlenség és a rosszhiszeműség az oka az igazságszolgáltatás térdre kényszerítésének”, ezért azt kérik Tudorel Toadertől, mondjon le tisztségéről. A dokumentumot ma vitatja meg a képviselőház. A szavazásra holnap kerül sor. Az ellenzék tavaly októberben is próbálkozott Toader eltávolításával, de sikertelenül.

Forrás: Agerpres


március 5, 2019