Lovat adtak Lovasiék a Magyar Kultúra napja alá
Ma a magyar kultúra napját ünnepeljük, éltetjük, annak ürügyén, hogy Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta le Csekén a Himnuszunk kéziratát. A magyar kultúra ernyője alatt nyilván magunkat és közösségünket éltetjük. Főt hajtunk nagyjaink előtt, és jobban odafigyelünk kortárs művészeink gondolataira, érzéseire, alkotásaira.
De mi van, ha ezek a kortársak nem tetszenek, nem értjük, vagy éppenséggel nem értünk egyet velük. És mi van, ha csak ezekkel értünk egyet; csak ha alternatív, underground, kísérleti, és éppenséggel a klasszikusban nem találjuk azt a hangot, hangulatot, amely megszólítani.
Nehéz portéka a kultúra, mert a másé olykor annyira érthetetlen, élvezhetetlen, sőt idegesítő is. És mindegyik, legyen az magas, populáris vagy tömeg, underground-alternatív, sőt akár szubkultúra is, valakiknek a magyar kultúrája, valakiket összefog, éltet, érzéseiket és gondolataikat fogalmazza meg a kultúra valamelyik sajátos nyelvén.
Kodály Kultúrpalotabeli egetkarcoló fonója után hétfő este a pokol kapuját nyitogatta a Jazz and Blues klubban a Kiscsillag Lovasi Andrása. Generációkat szőtt össze, és a Kodály módszert is alkalmazta. Őket hallgatjuk közönségestől és magyar kultúra napi üzenettel.
,,A legfontosabb, hogy ennek a kultúrának legyenek új hangjai, utánpótlása, legyenek kísérletezők. Legyenek olyanok is, akik kirúgják maguk alól a széket, vagy a hallgatók alól…,,
Lovasi András a Jazz and Bluesban és a Kultúrpresszóban Kányádi Orsolya és Kiss Dénes szerkesztésében.