![](https://www.marosvasarhelyiradio.ro/wp-content/uploads/2017/01/1415712092original_image_00005-e1520851194466.jpg)
A kormány szerint diszkriminatív az Osztrák Parlament döntése
A román kormány azt fontolgatja, az Európai Bírósághoz fordul az Osztrák Parlament döntése miatt, miszerint a nem ausztriai állandó lakhellyel rendelkező gyerekek differenciált családtámogatásban fognak részesülni – nyilatkozta az este az egyik televízióadóban a román diplomácia vezetője.
Teodor Meleşcanu szerint az intézkedés diszkriminatív és megszegi az Európai Unió Egyezményét, mert a románok ott fizetik az adót és illetékeket, és hozzájárulnak az osztrák állam költségvetéséhez. A külügyminiszter azt mondta, a becslések alapján az ott élő romániai gyermekeknek biztosított családtámogatás összege a felére csökkenne. A külügyminiszter és a román kormány szombaton aggodalommal vette tudomásul az érintett osztrák törvény január elsejei életbe lépését. Szerintük az intézkedés ellentmond az Unió alapját képező elveknek.
A Románia Modernizálásáért Országos Koalíció is tiltakozó levelet készül küldeni
A szövetség elnöke, Alexandru Cumpănaşu úgy nyilatkozott, hogy az általa képviselt szervezet szerint a döntés kedvezőtlen hatással lesz a román gazdasági, társadalmi és akadémiai szférával való kapcsolatokra, ezért sürgős magyarázatot kérnek az osztrák államtól.
Az Agerpres hírügynökséghez küldött közleményük szerint Ausztria Parlamentje tavaly október 24-én vitatható és igazságtalan törvényt fogadott el, amely értelmében csökkentik a családtámogatás összegét azon gyermekek számára, akiknek szülei más uniós tagország állampolgárai, és Ausztria területén dolgoznak. A szövetség szerint a 2019. január elsején életbe lépett törvény diszkriminatív módon, a gyermek származási országa életszínvonalához mérten csökkenti a családtámogatás összegét. Az intézkedés mintegy 14.000 romániai gyermeket érint, akik bár Ausztriában élnek szüleikkel, a romániai életszínvonalhoz mérten fogják kapni a támogatást – olvasható a szervezet állásfoglalásában.