![](https://www.marosvasarhelyiradio.ro/wp-content/uploads/2018/09/722147-1523893666-intalnire-liviu-dragnea-kelemen-hunor-pe-tema-descentralizarii1.jpg)
Az oktatási törvényen múlhat az együttműködés
Amíg nem oldódik meg a kisebbségi elemi iskolákban zajló románnyelv-oktatással kapcsolatos probléma, az RMDSZ nem tárgyal semmiféle más törvénytervezetről a Szociáldemokrata Párttal és a Liberálisok és Demokraták Szövetségével – nyomatékosította Kelemen Hunor.
A szövetségi elnököt arról kérdezték az újságírók, érvényben van-e még a kormánypártokkal kötött parlamenti együttműködési megállapodás vagy meg kell újítani azt. Kelemen Hunor rámutatott, az egyezmény négy évre szól, és amennyiben azt nem mondja fel valamelyik fél, addig érvényben marad. A szövetségi elnök múlt héten Valentin Popa tanügyminiszter leváltását kérte, arra hivatkozva, hogy a tárcavezető két olyan kérdésben – a román nyelv oktatása az elemi osztályokban, valamint a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem és a Petru Maior egyetem egyesítése – sem konzultált az RMDSZ-szel, amelyek rendkívül fontosak a magyar közösség számára.