• FM: 106,8 Mhz • 96 Mhz • 92,3 Mhz
  • AM: 1323 Khz • 1197 Khz • 1593 Khz
My Social Profile
Marosvásárhely, Romania
  • Valuta árfolyam

  • EUR4.9769 RON
  • USD4.8170 RON
  • GBP5.9829 RON
  • HUF1.2209 RON
Fotó: Sanitas

Általános sztrájk jöhet az egészségügyben

Több mint 50 ezer aláírást gyűjtött a Sanitas Szakszervezet, annak érdekében, hogy általános sztrájkot robbantson ki. A tervek szerint az egészségügyben május 7-én figyelmeztető sztrájkot tartanak és amennyiben követeléseik nem oldódnak meg, akkor május 11-én általános sztrájkba lépnek.

Május 8-ára hívták meg a SANITAS szakszervezet képviselőit, hogy részt vegyenek egy újabb tárgyaláson a kormánnyal az egészségügyi dolgozók bérezésével és a kollektív munkaszerződéssel kapcsolatban, nyilatkozta Sorina Pintea egészségügyi miniszter.

A szaktárca vezetője hozzátette, a megbeszélésen Viorica Dăncilă miniszterelnök, Lia Olguţa Vasilescu munkaügyi és Eugen Teodorovici pénzügyminiszter is részt fog venni. Az egészségügyi miniszter hozzátette, a kollektív munkaszerződésről való tárgyalásokat is újra elkezdhetik, ugyanakkor abbéli meggyőződésének adott hangot, hogy a keddi találkozót követően mindkét fél elégedetten távozhat a megbeszélésről.


május 4, 2018