• USD4.5973 RON
  • GBP5.9669 RON
  • HUF1.2412 RON

Az oroszok nyerték a hokidöntőt

Az oroszok nyerték a pjongcsangi téli olimpia hokidöntőjét, miután hosszabbításban 4-3-ra legyőzték Németországot.

A Szbornaja az első harmad végén, a sípszó előtt szerezte meg a vezetést, majd a második harmad felénél a németek kiegyenlítettek és innentől kezdve a találkozó egyre izgalmasabbá vált. Mindkét csapat remekül korcsolyázott és a jégen igazi küzdelmet láthattunk a Gangneungi Arénában, ahol többségében orosz szurkolókkal volt teli a lelátó. A németek elképesztő pontossággal passzolgattak és annak ellenére, hogy kevesebb támadást vezettek, mint az oroszok, ugyanolyan veszélyesnek tűntek. Az utolsó harmadban hihetetlen jeleneteknek lehettünk szemtanúi, hat és fél perccel a vége előtt, előbb Nyikita Guszev szépségdíjas góllal juttatta előnyhöz a piros mezeseket, majd tíz másodperc múlva egy gyönyörű német támadás végén Dominik Kahun egyenlített: 2-2! A vége igencsak izgalmasra sikeredett, három és fél perc volt hátra, amikor a németek Jonas Müller révén megszerzik a vezetést, ekkor úgy tűnt, hogy az olimpia meglepetés csapatát nem lehet megállítani. Sőt, 2 perc és 11 másodperccel a vége előtt a németek még emberelőnybe is kerülnek és az ember azt hinné, hogy ezt nem lehet elveszíteni. De, az olimpia az mindig tartogat meglepetéseket és az oroszok nem adták fel, négy emberrel is korongot szereztek, nagyon gyorsan lehozták a kapust is, kockáztattak és bejött! Nyikita Guszev ismét átverte a német kapust és szinte azonos helyre ütötte a korongot, mint a második gólnál: 3-3! A rendes játékidő végéig már nem változott az eredmény, így jöhetett a hosszabbítás. A húszperces ráadásból hét perc telt el, amikor Ilja Kovalcsuk eldönthette volna a meccset, ám közvetlen közelről nem tudott a majdnem üres kapuba emelni. Néhány perc múlva emberelőnybe kerülnek az oroszok és a négy a három elleni szituációt kegyetlenül kihasználták, Kirill Kaprizov nem kegyelmezett: 4-3! A németek ezüstérmükkel mág így is történetük legjobb ötkarikás eredményét érték el.

Marcel Goc a németek csapatkapitánya, így nyilatkozott a Marosvásárhelyi Rádiónak: