• GBP5.9669 RON
  • HUF1.2412 RON

Svéd arany szlalomban, Kékesi Márton 30.!

A svéd André Myhrer lett az olimpiai bajnok férfi szlalomban!

A több mint 100 fős mezőny mindössze fele fejezte be az első futamot, így a második menetben csak 52-en álltak rajthoz. A nagy ászok közül ketten is hibáztak Marcel Hirscher még az első futamban esett ki, míg Henrik Kristoffersen a döntő menetben csúszott ki. A győzelem a svéd André Myhrer nyakába hullott, akinek még maga a svéd király is személyesen gratulált a helyszínen! Második helyen meglepetésre a svájci Ramon Zenhaeusern végzett, míg a bronzérem az osztrák Michael Matté lett. A magyar Kékesi Márton remek versenyzéssel a 30. helyen fejezte be a két futamot és boldogan nyilatkozott a Marosvásárhelyi Rádiónak:

A nőknél a svájci Michelle Gisin nyerte az alpesi kombinációt, miután a nagy esélyes amerikai Lindsey Vonn a műlesiklásban kaput tévesztett és kiesett.

28343341_1707449462646374_1905083982_o

Az amerikaiaknak, így is jutott egy érem Mikaela Shiffrin révén, harmadik helyen pedig a svájci Wendy Holdener végzett.

A phjongcshangi Téli Olimpiai Játékok tudósításainak, valamint a Marosvásárhelyi Rádió sportműsorainak és sporthíradóinak főtámogatója a Tusnád Ásványvíz – “vulkáni tisztaság!”.