Iskoláért tüntettek Sepsiszentgyörgyön
A Kós Károly Szaklíceum mintegy 200 diákja és tanárai, illetve ügyüket támogató polgárok fúvószenekari kísérettel vonultak a sepsiszentgyörgyi városháza elé tiltakozni az ellen, hogy az önkormányzat a tanintézetet be akarja olvasztani a Puskás Tivadar Szaklíceumba.
A diákok Kós Károly idézeteket tartalmazó táblákat emeltek magasba. A 13 órától kezdődött, egy órán át tartó utcai megmozduláson felszólalt Komán László a Kós Károly Iskola igazgatója valamint a szülőbizottságok képviselője és Péter Sándor az iskola volt pedagógusa. A tüntetésen elhangzott, hogy a belvárosi szaklíceum közössége nehezményezi, hogy fejük fölött, megkérdezésük nélkül döntöttek sorsukról. Megismételték, hogy elfogadják a költözés alternatíváját, hiszen beismerik, hogy nem tudják kihasználni a rendelkezésükre álló épületeket, viszont ellenzik a két iskola összevonását és javasolják, hogy önállóságuk megtartásával költözhessenek a Gyár utcai tanműhelyek épületébe vagy egy másik ingatlanba.
Bár a tüntetésen felszólalók végig magyar nyelven beszéltek, de rámutattak, hogy abban bíznak, hogy a román prefektus megmenti az iskolát, ahogyan egyébként a sepsiszentgyörgyi román tanácstagok is az összevonás ellen szavaztak. Mint arról beszámoltunk a sepsiszentgyörgyi önkormányzat közleményben tájékoztatott, hogy a sepsiszentgyörgyi iskolahálózat átalakításával nem szűnnek meg szakok, senki nem veszíti el munkahelyét, és kiemelten kezelik a speciális igényű tanulók kérdését. Azáltal, hogy a Kós Károly Szakiskolát integrálják a Puskás Tivadar Szaklíceumba céljuk, hogy ésszerűbbé tegyék az oktatási hálózatot, egyes iskolákban felszámolják a túlzsúfoltságot, máshol élettel töltsék meg a kihasználatlan tereket. A Kós Károly iskola elköltöztetésével felszabaduló belvárosi épületben egy új magyar tanintézetet-, egy elemi iskolát szeretnének létrehozni.