Ciorbea megtámadta a törvényt, ami keresztbe tett Dragneának
Alkotmányossági kifogást emelt a Nép Ügyvédje a kormány működését szabályozó, 2001/90-es törvény 2. cikkelye ellen, amely kimondja, hogy olyan személyek lehetnek a kormány tagjai, akik esetébe nem áll fenn összeférhetetlenség, és akiket nem ítéltek el jogerősen bűnvádi perben.
A Victor Ciorbea által kiadott közlemény szerint “a 2001/90-es törvény 2. cikkelye áthágja a hatalmi ágak közti egyensúlyra vonatkozó jogszabályt, ugyanakkor nem felel meg a kiszámíthatóság és az arányosság alkotmányos elvének”.
A Nép Ügyvédje a törvényhozói, a végrehajtói és a bírói államhatalmi ágakra kiterjedő átfogó elemzésében rámutat, hiányzik egy, a feddhetetlenségi kritériumokat megszabó egységes törvénykezés, amely mindhárom hatalmi ágban köztisztséget vállalókra érvényes lenne, és ez megbontja a hatalmi ágak közötti egyensúlyt. A beadvány szerint ugyanakkor az sem világos, hogy mit fed a “bűnvádi perben jogerősen elítélt” kifejezés; a Nép Ügyvédje szerint különbséget kellene tenni a szándékosan elkövetett, illetve a gondatlanságból elkövetett bűncselekmények miatt elítéltek között.
Victor Ciorbea szerint “meg kell találni a helyes arányokat aközött, hogy milyen feltételekkel foglalható el egy közhivatal és a törvény célja között, nevesen, hogy kormánytagságot vállalhasson egy olyan személy, akit arra jelöltek ki, hogy gyakorlatba ültesse a parlament által elfogadott kormányprogramot”. Szerinte a “bűnvádi perben jogerősen nem ítéltek el” megfogalmazást többféleképpen lehet értelmezni.